Վարկեր ավտոմեքենայի գրավադրմամբ
Այլ տեսակի վարկերի նկատմամբ Ավտոլոմբարդի առավելություններն են. անհրաժեշտ փաստաթղթերի նվազագույն թիվ, գրավի ձևակերպման արագ և ճկուն համակարգ /գրավի առարկան` ավտոմեքենան, մնում է վարկառուի շահագործմանը/:
Ապրանքի պայմաններին կարող եք ծանոթանալ կայքում` http://www.bta.am/am/avtolombard:
"ԲՏԱ Բանկ" ՓԲԸ հանդիսանում է Ղազախստանի խոշորագույն "ԲՏԱ Բանկ" ԲԸ ռազմավարական գործընկերը, որը տիրապետում է հայաստանյան "ԲՏԱ Բանկ" ՓԲԸ կանոնադրական կապիտալում բաժնետոմսերի 48.9 %:
13.12.2009թ. դրությամբ "ԲՏԱ Բանկ" ՓԲԸ ընդհանուր կապիտալը կազմում է 5,221,755 հազ. դրամ, ակտիվները` 8,293,743 հազ. դրամ, պարտավորությունները` 3,071,988 հազ. դրամ:
ՙԲՏԱ Բանկ՚ ԲԸ գործընկեր բանկերի ցանցն ընդգրկում է Ռուսաստանը, Ուկրանինան, Բելառուսը, Վրաստանը, Հայաստանը, Ղրղզստանը և Թուրքիան: ԲՏԱ-ի ներկայացուցչություններն աշխատում են Ռուսաստանում, Ուկրանինայում, Չինաստանում և ԱՄԷ-ում:

Кредиты под залог автомобиля
С Февраля 2010 года  ЗАО “БТА БАНК” вводит в действие новую программу потребительского кредитования "АВТОЛОМБАРД".
Преимущества автоломбарда перед другими видами ссуд, в минимальном наборе нужных документов, в быстроте и в гибкой системе оформления залога( предмет залога –автомобиль остается в эксплуатации у заемщика. С условиями продукта можно познакомиться на сайте: http://www.bta.am/ru/avtolombard
ЗАО «БТА Банк» - стратегический партнер крупнейшего банка Казахстана – АО "БТА Банк", который владеет 48.9 % акций в уставном капитале армянского "БТА Банка".
По состоянию на 13.12. 2009 года: общий капитал ЗАО «БТА Банк» – 5,221,755 тыс. драмов, активы - 8,293,743 тыс. драмов, обязательства –     3,071,988 тыс. драмов.
Cеть банков-партнеров АО “БТА Банк” охватывает Россию, Украину, Беларусь, Грузию, Армению, Кыргызстан и Турцию. Представительства БТА работают в России, Украине, Китае и ОАЭ.